Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Buitinių paslaugų skyrius

Vilniaus g. 27, 76279 Šiauliai
Tel. (8 41) 50 37 01
Faks. (8 41) 52 45 58
El. paštas buitininku.sk@sprc.lt
2020-2021 m. naujienos ir įvykiai

Pažintis su savanorystės programa

2021 02 05


Vasario 1-4 dienomis vyko netradicinės nuotolinės ugdymo karjerai pamokos, kurių metu daugiau nei 50 pirmo kurso mokinių susitiko su programos „Social breeze“ įkūrėju Žilvinu Mažeikiu. „Social breeze“ – tai pažinties su savanoryste programa mokiniams, skatinanti įsitraukti į visuomeninę veiklą, lavinanti naujus jauno žmogaus įgūdžius ir padedanti praktiškai suvokti ne tik individualius norus, galimybes, bet ir tobulėti, kaip asmenybei.
Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriuje besimokantys ir karjeros pamokas pasirinkę mokiniai, domėjosi savanorystės galimybėmis ir nauda, diskutavo įvairiais su savanoryste susijusiais klausimais, žaidė protmūšį.
Pasak, ugdymo karjerai mokytojos A. Abukaitienės, savanoriška veikla yra puikus būdas įgyti darbo komandoje įgūdžių, gerinti įsidarbinimo galimybes, įveikti problemas, tokias kaip socialinė izoliacija, savivertės mažėjimas, žalingų medžiagų vartojimas ar pan.
Savanorystei gali įkvėpti kitų žmonių patirtis: asmenine savanorystės patirtimi dalinasi Prezidentas V. Adamkus, A. Manontovas ir kiti žymūs Lietuvos žmonės N. Kurapkaitienės ir M. Kėžaitės – Jakniūnienės knygoje „Būk savanoris – keisk pasaulį!”
Mokiniai įsitikino, kad savanorystė yra veikla už kurią neapmokama, tačiau savanoriškos veiklos vietose pagal kiekvieno polinkius ir norus: kultūros ir meno, kūno kultūros ir sporto, sveikatos ir socialinės paramos, aplinkos tvarkymo bei kitų sričių organizacijose, galima įgyti vertingos patirties.
Dėkojame Žilvinui Mažeikiui už pasidalinimą patirtimi ir vertingas žinias!

video_parastes.gif