Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Buitinių paslaugų skyrius

Vilniaus g. 27, 76279 Šiauliai
Tel. (8 41) 50 37 01
Faks. (8 41) 52 45 58
El. paštas buitininku.sk@sprc.lt
2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Sveikos gyvensenos savaitė mokykloje

2019 10 20


Šiandien jau beveik niekas neabejoja vaistinių augalų naudingosiomis savybėmis. Daugeliu atveju vaistingieji augalai gerokai naudingesni nei cheminiai vaistai: jie teikia mūsų organizmui sukauptą gamtinę energiją. Spalio mėnesį Buitinių paslaugų skyriuje vyko mokyklinis projektas „Sveikos gyvensenos savaitė mokykloje“.
Sveikos gyvensenos mokytoja Rasa Mockienė ir vizualinės reklamos gamintojo specialybės mokiniai darė lankstinukus apie vaistinius augalus. Dalyvavo viktorinoje „Pažink vaistažoles“ ir skanavo natūralias vaistines arbatas.
Karjeros mokytoja ir bibliotekininkė Asta Abukaitienė priminė, kad tik sveikas žmogus turi energijos ir jėgų sėkmingai mokytis bei energingai darbuotis. Juolab, kad Lietuvoje ilgėja būtinasis darbo stažas pensijai gauti, ir karjeros kelyje svarbu, kuo ilgiau išlikti darbingam.
Buitinių paslaugų skyriaus bibliotekos leidiniuose ir žurnaluose būsimieji higieninės kosmetikos kosmetikai galėjo rasti žinių, kaip pagaminti aromatinių aliejų mišinį iš vaistinių augalų spa ritualams, sužinoti, kokie augalų kvapai padeda atsipalaiduoti. Floristo specialybės mokiniai domėjosi, kaip sukurti puokštes iš vaistinių augalų arba juos sudžiovinti. Kirpėjai savo klientams galėjo rasti patarimų, kaip vasaros šukuosenas papuošti rugiagėlėmis, rožėmis, jazminais ar kitomis laukų gėlėmis, kurios ne tik puošmena, bet ir malonūs afrozodiakų karaliai. Siuvėjai rado idėjų ir galbūt planuoja pasiūti dekoratyvines, aromaterapines „Saldžių sapnų pagalvėles“.

Mokyklinio projekto metu mokiniai galėjo pasidalinti savo patirtimi ir dar kartą įsitikinti, kokią magišką galią turi augalai ir gamta.

video_parastes.gif