Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Buitinių paslaugų skyrius

Vilniaus g. 27, 76279 Šiauliai
Tel. (8 41) 50 37 01
Faks. (8 41) 52 45 58
El. paštas buitininku.sk@sprc.lt
2018-2019 m. naujienos ir įvykiai

Kodėl verta įtraukti mokinius į mokyklos puoselėjimą?

2018 11 24


Lapkričio 23 d. Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus bendruomenė dalyvavo karjeros renginyje „Kelionė į svajonių mokyklą“. Danijos netradicinio mokytojų rengimo koledžo mokytoja Eglė Šimukėnaitė ir studentė Indrė Bogušinskaitė pasidalino mintimis apie šiuolaikinę mokyklą, jos puoselėjimą ir ateities perspektyvas.
Viešnios įsitikinusios, kad mokytis turi būti įdomu, mokykla turi puoselėti asmenybės saviraišką, kritinį mąstymą ir atsakomybės jausmą bei bendruomeniškumą. Besidomintiems alternatyviomis ugdymo praktikomis asmenims lektorės akcentavo, kad mokykla neturėtų būti atskirta nuo gyvenimiškų patirčių, o mokiniai turėtų mokytis dėl pažinimo džiaugsmo, o ne dėl pažymių. Pabrėžė, kodėl kiekvienas mokinys turėtų turėti pareigas ir atsakomybę už materialių mokyklos sąlygų puoselėjimą, kodėl verta įtraukti mokinius į mokyklos sodo puoselėjimą? Viešnios sutiko, kad praktikuoti šias vertybes ganėtinai sudėtinga, nes dabartinė ugdymo sistema orientuota į egzamino rezultatus ir labai dažnai labai toli nuo gyvenimiškos realybės. Tačiau kartu su profesinio mokymo įstaigos mokiniais diskutavo ir dalinosi turima patirtimi iš savo praktikos. Pasaulis – mūsų klasė. Todėl studijų kelionės yra puikus metodas praplėsti besimokančiojo realybės ribas bei suvokimą kad pasaulio tautų skirtumai neturėtų mūsų riboti, bet atvirkščiai – atverti naujas galimybes.
„Netradicinėse karjeros pamokose profesionalai, turintys skirtingą profesinę ir akademinę patirtį, dalijasi informacija apie mokymosi ir įsidarbinimo galimybes Lietuvoje bei užsienyje. Tokie ir panašūs susitikimai – tai puiki galimybė jaunimui sužinoti naujienas iš patikimų šaltinių“-, įsitikinę renginio organizatoriai, skyriaus vedėjas Alvydas Kušleika ir karjeros mokytoja Asta Abukaitienė.
Buitinių paslaugų skyriaus bendruomenė dėkojo mokytojai Eglei Šimukėnaitei ir studentei Indrei Bogušinskaitei už laiką kartu, pasikeitimą patirtimi, malonų bendravimą bei įteikė floristų sukurtas puokštes.

video_parastes.gif