Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Buitinių paslaugų skyrius

Vilniaus g. 27, 76279 Šiauliai
Tel. (8 41) 50 37 01
Faks. (8 41) 52 45 58
El. paštas buitininku.sk@sprc.lt
2018-2019 m. naujienos ir įvykiai

A. Kleivos knygos „Kaip veikia Japonija“ aptarimas

2019 01 24


Buitinių paslaugų skyriaus bibliotekoje Šiaulių Salduvės progimnazijos 7 klasės mokinys D. Šiurkus pristatė perskaitytą A. Kleivos knygą „Kaip veikia Japonija“ ir išskirtinį savo laisvalaikio pomėgį - mokytis japonų kalbos ir piešti animė – animacijos veikėjus. Dominykas japonų kalbos mokosi internete, žiūri filmus apie japonų kultūrą, neseniai dalyvaudamas programos „Erasmus+“ projekte susirado draugų iš Lenkijos, kuriuos sieja domėjimasis orientalistika.
Jaunasis skaitytojas akcentavo knygos autoriaus A. Kleivos mintį, jog japonai yra labai darbštūs, mokosi net savaitgaliais, nešvaisto laiko veltui, stengiasi išnaudoti kuo racionaliau laiką, skaito ir mokosi net važiuodami traukiniais. Japonų kalba yra sudėtinga: mokytis žodžių, kanji simbolių ir gramatikos neužtenka. Vienas žodis tinka kalbant su draugais, kitas - tik raštu ar oficialioje aplinkoje. Todėl norint suprasti japonų kalbą reikia gerai pažinti ir japonų visuomenę.
Mokyklos bibliotekininkė A. Abukaitienė renginio dalyvius pakvietė domėtis Rytų kultūra, skaityti knygas apie Japoniją bei aplankyti Lietuvoje pavasarį žydinčius sakurų sodus.

video_parastes.gif