Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Buitinių paslaugų skyrius

Vilniaus g. 27, 76279 Šiauliai
Tel. (8 41) 50 37 01
Faks. (8 41) 52 45 58
El. paštas buitininku.sk@sprc.lt
2018-2019 m. naujienos ir įvykiai

Nuaidėjo Kalėdinis Šimšės miestelis!

2018 12 13
Kalėdiniame Šimšės miestelyje šventinės nuotaikos virusą Šimšės bendruomenei ir miestiečiams skleidė Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyrius. Gruodžio 12 d. renginys suorganizuotas jau ketvirtą kartą ir tapo tradiciniu, prie renginio organizavimo aktyviai Plačiau...»

Centro mokinių gamtos mokslų olimpiada

2018 12 12
Gruodžio 11 dieną Buitinių paslaugų skyriuje vyko gamtos mokslų olimpiada, kurioje dalyvavo 30 Šiaulių profesinio rengimo centro III-IV gimnazijos klasių mokinių, kurie visi tuo pačiu metu sprendė biologijos, chemijos ir fizikos užduotis. Plačiau...»

„VR CITY“ virtualios realybės konkursas

2018 12 09
BH17/2 grupės mokinės dalyvavo konkurse „VR CITY virtuali realybė“, kuris vyko socialiniame tinkle Facebook. Merginos kvietė visus balsuoti ir aktyviai kovojo su kitų miestų mokyklomis. Lapkričio pabaigoje buvo paskelbtos mokyklos, kurios turės galimybę Vilniuje Plačiau...»

Respublikiniame konkurse „Žiemos puokštės“ laimėta II vieta!

2018 12 07
Gruodžio 6 d. floristo specialybės BRF16 gr. mokinės Eglė Rekytė ir Monika Petravičiūtė, vadovaujamos profesijos mokytojos Neldos Šutaitės, dalyvavo respublikinėje „Žiemos puokštės“ parodoje – konkurse. Konkursas vyko Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos Plačiau...»

Romano „Fotografas“ pristatymas mokyklos bendruomenei

2018 12 07
Gruodžio 5 d. Buitinių paslaugų skyriaus bibliotekoje vyko šiauliečio fotografo, žurnalisto ir fotografo specialybės profesijos mokytojo Rolando Parafinavičiaus romano „Fotografas“ pristatymas. Knygos pristatyme autorius pasakojo apie fotografo profesiją Plačiau...»

Treniruotė su didžiaisiais gimnastikos kamuoliais

2018 12 07
Bene didžiausia šventinė problema merginoms, kaip tobulai atrodyti su šventine suknele?! Kūno kultūros mokytoja Raimonda Jucikaitė gruodžio 6 dieną suorganizavo aktyvią treniruotę su didžiaisiais gimnastikos kamuoliais. Plačiau...»

Anglų kalbos pamoka – netradicinėje aplinkoje

2018 12 06
BH17/1 grupės mokinės anglų kalbos žinias gilino kino teatre „Forum cinemas“, žiūrėdamos filmą Bohemian Rhapsody’. Tai buvo puiki galimybė ne tik paklausyti legendinės roko grupės QUEEN dainų, bet ir susipažinti su Freddie Mercury biografijos ir kūrybos faktais. Plačiau...»

Mokinių projektas „Kelionė į Šiaurę“

2018 12 05
Gruodžio 4 d. vyko integruota karjeros ir sveikos gyvensenos pamoka, kurioje dalyvavo Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinės Paulina Maskaliovaitė ir Vasarė Gaupšaitė. Gimnazistės pristatė Ekonomikos ir lyderystės mokyklos mokinių projektą „Kelionė į Šiaurę“ Plačiau...»

Mokinių savivaldų mokymai „Vieninga savivalda'18. Suburk savo komandą!“

2018 12 04
Lapkričio 30 - gruodžio 1 dienomis vyko LMS Šiaulių mokinių savivaldų informavimo centro organizuoti mokinių savivaldų mokymai „Vieninga savivalda'18. Suburk savo komandą!“. Daugiau nei šimtas dalyvių iš įvairių Šiaulių miesto bei rajono mokyklų, tame tarpe Plačiau...»

Tradicinė vakaronė „Viduramžių riteriai ir kovos“

2018 12 03
Jau tradicija tapusi polkos ir pyrago vakaronė, kuri kiekvienais metais lapkričio mėnesio paskutinę savaitę sukviečia visus Šiaulių profesinio rengimo centro mokinius, mokytojus ir geriausius draugus gražiam pasibuvimui kartu. Plačiau...»

Verslo ir pasiekimų paroda: 3 dienos, kupinos nepamirštamų įspūdžių ir apdovanojimų!

2018 12 02
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriui įteikė apdovanojimą už ORIGINALIAUSIĄ stendą. Plačiau...»

I vieta konkurse EURO FIT 2018!

2018 11 29
Konkurso dalyviai, kurių amžius buvo nuo 12 iki 90 metų atliko įvairius fizinio pasirengimo pratimus. Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus mokinys Rimvydas Boskas, savo amžiaus grupėje laimėjo I-ąją vietą. Plačiau...»

Žinių ir draugystės popietė

2018 11 28
Lapkričio 27 dienos popietę Buitinių paslaugų skyriaus I-o kurso moksleiviai sulaukė draugų iš Mechanikos skyriaus - pirmakursių suvirintojų ir jų matematikos mokytojos R. Jasaitytės. Vyko žinių ir draugystės popietė „Žodžių ir skaičių pasaulyje“, kurią vedė Plačiau...»

Gilinome ne tik profesines, bet ir istorines žinias

2018 11 27
Lapkričio pabaigoje BH17/2 grupės mokinės kartu su auklėtoja Rasa Mockiene lankėsi Lietuvos sostinėje. Išvykoje ne tik sėmėsi žinių, tobulino jau turimus įgudžius, bet ir plėtė savo kultūrinį akiratį. Plačiau...»

Šiandien mes žinome daugiau nei vakar!

2018 11 26
Lapkričio 26 d. Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės profesijos mokytojai ir mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su karščiausiomis besibaigiančių metų tendencijomis nagų priežiūros srityje. Plačiau...»

Kodėl verta įtraukti mokinius į mokyklos puoselėjimą?

2018 11 24
Lapkričio 23 d. Buitinių paslaugų skyriaus bendruomenė dalyvavo karjeros renginyje „Kelionė į svajonių mokyklą“. Danijos netradicinio mokytojų rengimo koledžo mokytoja Eglė Šimukėnaitė ir studentė Indrė Plačiau...»

Svečiuose būsimieji sportininkai

2018 11 22
Lapkričio 21 d. Šiaulių Romuvos gimnazijos II klasės mokiniai kartu su kūno kultūros mokytoja Angelina Burdiniene lankėsi Buitinių paslaugų skyriuje. Profesijos mokytoja Asta Abukaitienė svečiams pravedė ekskursiją. Plačiau...»

Tarptautinę Tolerancijos dieną pasitikome su TOLERANCIJOS RAKTU

2018 11 21
Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje Plačiau...»

Muitinės veikla sudomino mokinius

2018 11 21
Lapkričio 20 d. Buitinių paslaugų skyriuje dalyvavo Klaipėdos teritorinės muitinės Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus Šiauliuose vyriausioji inspektorė Virginija Šidlauskienė, kuri pasakojo apie Lietuvos muitinės veiklą Plačiau...»

Integruota anglų kalbos ir karjeros pamoka

2018 11 20
Lapkričio 20 d. Buitinių paslaugų skyriaus mokiniams, norintiems patobulinti darbo paieškos įgūdžius vyko integruota anglų kalbos ir karjeros pamoka „Dokumentų, reikalingų prisistatyti darbdaviui, rengimas“. Pamokos metu vyko praktiniai mokymai, Plačiau...»

PRIEŠ IR PO: suomės Iidos stiliaus pokyčiai

2018 11 18
Projekto dalyvė suomė Iida Šiaulių profesinio rengimo centre vieši jau mėnesį. Ji atvyko į Lietuvą pagal Erasmus+ programą tobulinti higieninės kosmetikos specialybės įgūdžių. Anot Idos, ji sukaupė naujų žinių bagažą ir grįžus pasidalins su savo bendramoksliais. Plačiau...»

Metodinis seminaras

2018 11 15
Lapričio 14 d. Buitinių paslaugų skyriaus profesijos mokytojas Stasys Norkus vedė seminarą „Jėgos lavinimo programų kūrimo ir taikymo metodiniai aspektai“, kuriame dalyvavo 40 kūno kultūros ir sporto specialistų, sporto klubų trenerių. Plačiau...»

Šiaurės Vakarų Lietuvos štangos spaudimo varžybos

2018 11 15
Lapkričio 14 dieną Buitinių paslaugų skyriuje tradiciškai praūžė šiaurės vakarų Lietuvos štangos spaudimo varžybos. Į šį renginį suvažiavo net 62 dalyviai iš Šiaulių apskrities sporto klubų bei gimnazijų: Radviliškio, Akmenės, Kuršėnų, Šaukėnų, Plačiau...»

Pamokos kitaip su specialistais!

2018 11 15
Lapkričio 15 d. Šiaulių rajono Kairių pagrindinės mokyklos mokiniai ieškojo savo būsimos profesijos „Pamokose kitaip“ ir jiems padėjo Buitinių paslaugų skyriaus specialistų komanda. Mokiniai mokėsi siūti, kai kam net pavyko pasisiūti ryškius, Plačiau...»

#Pasimatuok kirpėjo profesiją

2018 11 14
Lapkričio 13 dieną vyko profesinio veiklinimo užsiėmimas Pakruojo r. Balsių pagrindinės mokyklos mokinėms. Jaunosios projekto dalyvės susipažino su kirpėjo profesija. Būsimosios kirpėjos puošė, gražino Plačiau...»

Svečiuose pas grožio specialistus

2018 11 13
Lapkričio 12 dieną grožio salone „RIOLA“ savininkė Rita Olonova papasakojo kirpėjo specialybės mokinėms ir jų profesijos mokytojai Jelenai Bulyginai apie klientų aptarnavimą, pristatė kosmetines priemones, atsakė į moksleivių klausimus. Plačiau...»

EURO FIT 2018 – sporto šventė aktyviems!

2018 11 13
Pagrindinė konkurso EURO FIT idėja – skatinti judėti, varžytis, atrasti miestuose bei rajonuose sveikiausius žmones ir pademonstruoti jų fizinio kūno galimybes finaliniame konkurse. Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus Plačiau...»

Kosmetikos parodoje „Baltic Beauty 2018“

2018 11 04
Lapkričio 2 d. Buitinių paslaugų skyriaus mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę apsilankyti tarptautinėje parfumerijos ir kosmetikos parodoje „Baltic Beauty 2018“ Rygoje. Kasmet vykstanti paroda nuolat stebina dalyvių ir lankytojų gausa, Plačiau...»

Helovinas kūrybiškai

2018 10 30
Fotografų ir higieninės kosmetikos kosmetikų kūrybinis projektas tęsiasi jau trečius metus. Palandžioti mokyklos rūsiais ir išmėginti fotografavimo ilgu išlaikymu techniką visuomet smagu pirmo kurso specialybių mokiniams. „Vaiduoklių“ nufotografavimas Plačiau...»

Mokinių konferencija „Tavo galimybė rinktis“

2018 10 30
Spalio 24 dieną Centro mokinių taryba pakvietė Šiaulių profesinio rengimo centro mokinių savivaldą į konferenciją „Tavo galimybės rinktis“. Konferencijos dalyvius pasveikino centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui Rimantas Urmonas, Buitinių paslaugų Plačiau...»

Gimnazistams apie fotografiją

2018 10 26
Fotografo specialybės profesijos mokytojos Renata Chvoinikovienė ir Lina Mišeikienė Šiaulių miesto gimnazistams vedė paskaitą apie fotografiją, nuotraukų komponavimo būdus, pristatė specialybę ir dalinosi patirtimi apie fotografavimą kelionėse. Plačiau...»

Konstitucijos diena

2018 10 25
Spalio 25 d. minime svarbiausio mūsų šalies įstatymo Konstitucijos dieną. Būtent šiame Lietuvos valstybės piliečius vienijančiame dokumente atsispindi mūsų laisvės ir demokratijos tvirtovė, siekis gyventi pagal visiems vienodas taisykles ir vertybes. Karjeros Plačiau...»

Ištvermės ugdymas

2018 10 25
Spalio 23 d. sporto klubo paslaugų darbuotojo specialybės BSP18 grupės mokiniai ir grupės vadovė Asta Abukaitienė dalyvavo Šiaulių universiteto „Tobulėjimo ir atradimų savaitės“ organizuotoje paskaitoje „Who runs the world? You do“. Plačiau...»

Naujagimio fotosesija

2018 10 24
Mokykloje svečiavosi ir praktinius užsiėmimus vedė Buitinių paslaugų skyriaus fotografo specialybės absolventė Jurgita, kuri tik praeitais metais baigė mokyklą ir visa galva pasinėrė į naujagimio fotosesijos subtilybes. Plačiau...»

Paskaita „Žmogaus gyvybės vystymasis. Neplanuotas nėštumas, jo išeitys ir pasekmės“

2018 10 24
VšĮ „Krizinio nėštumo centras“ kartu su VšĮ „Motinos Teresės šeimų namais“ Šiaulių mieste vykdo projektą „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlė“. Buitinių paslaugų skyriuje paskaitą skaitė VšĮ „Krizinio nėštumo Plačiau...»

Svečiuojasi mokinė iš Suomijos

2018 10 22
Nuo spalio 2 dienos mūsų skyriuje stažuojasi higieninės kosmetikos specialybės mokinė Iida, kuri atvyko iš Joensuu profesinės mokyklos Suomijoje. Iida viešės net keletą mėnesių, todėl norime suteikti pačias geriausiais praktikos sąlygas Plačiau...»

Erasmus+ projektai - puikus laikas mokiniams!

2018 10 21
Jau kelios savaitės, kaip Buitinių paslaugų skyriaus mokiniai pagal Erasmus+ projektą stažuojasi Portugalijoje. Įsikūrę netoli sostinės Lisabonos, Montijo mieste, mokinukai greitai pritapo prie darbo sąlygų ir puikaus kolektyvo. Higieninės kosmetikos kosmetiko Plačiau...»

„Gyvasties“ žvakelės liepsnojo 1607 organų donorams

2018 10 20
Lietuvos asociacija „Gyvastis“, spalio 19-ąją, penktadienį, jau penktą kartą organizavo žvakučių akciją „Už organų donorus“, skirtą padėkoti donorams ir jų artimiesiems. Žvakeles už organų donorus uždegė 13 Lietuvos miestų. Jau antrus metus Buitinių paslaugų skyriaus Plačiau...»

Diskusija apie laisvalaikį

2018 10 18
Karjeros planavimo pamokoje I kurso kirpėjo specialybės mokiniai kartu su mokytoja A. Abukaitiene diskutavo apie laisvalaikio praleidimo būdus. Laisvalaikiu žmogus renkasi, ką jis nori veikti, kuo užsiimti: Plačiau...»

Geram tikslui surinkta apie 150 eurų!

2018 10 15
Jau penkti metai VO „Gelbėkit vaikus“ organizuoja solidarumo bėgimą. Į šį bėgimą jungiasi šimtai Lietuvos mokyklų ir darželių, o solidarumo kilometrus bėga dešimtys tūkstančių Lietuvos vaikų. Bėgimą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ukrainos Plačiau...»

Fotografų bendruomenės projektas „Vestuvių fotosesija – gyvai!”

2018 10 11
Gražia rudens tradicija tapęs fotografo specialybės mokytojų ir mokinių projektas šiemet subūrė gausų būrį besidominčių šia fotografijos rūšimi. Šiltą spalio trečiadienį baigiamojo kurso fotografai mokėsi fotografuoti vestuves realioje aplinkoje Plačiau...»

Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena

2018 10 07
Spalio 5-ąją kiekviena grupė ruošė staigmenas mokytojams ir grupių vadovams. Mokiniai rudens puokštėmis išsakė pačius gražiausius sveikinimo ir padėkos žodžius mokytojams. Šventinę nuotaiką Plačiau...»

Profesinė stažuotė Vengrijoje

2018 10 01
Rugsėjo 26-28 d. Budapešte (Vengrija) vykusiame tarptautinio profesinio meistriškumo konkurse „EuroSkills 2018“ varžėsi apie 600 dalyvių iš 28 Europos šalių, kuriuos vertino apie 500 ekspertų. Plačiau...»

Edukacinis užsiėmimas bibliotekoje

2018 10 01
Bibliotekininkė Asta Abukaitienė pakvietė pirmojo kurso mokinius į edukacinį užsiėmimą „Laikas knygai“ bei suteikė žinių apie informacijos paiešką bibliotekoje, elektroniniame kataloge, internete, atviros prieigos ištekliuose bei kituose informacijos šaltiniuose. Plačiau...»

Judri integruota pamoka

2018 09 27
Rugsėjo pabaiga kupina įsimintinų datų. 26 dieną minima Europos kalbų diena, o aktyvūs žmonės dalyvauja Europos sporto savaitės renginiuose. Buitinių paslaugų skyriaus mokiniai ir šokių grupės X-team šokėjai Plačiau...»

Neatlygintina savanoriška kraujo donorystė

2018 09 25
Buitinių paslaugų skyriuje vyko kraujo donorystės akcija „Tu gali padovanoti gyvenimą!“. Mes džiaugiamės savo mokiniais, kurie žino, kad neatlygintina kraujo donorystė yra pati saugiausia. Daugelyje pasaulio šalių atliktais tyrimais nustatyta, Plačiau...»

Mintys apie laisvės prasmę ir esmę

2018 09 24
Rugsėjo 24 d. Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus bendruomenei buvo pristatyta Šiaulių valstybinės kolegijos studentų paroda „Verbum librum. Homo liber. Laisvas žodis. Laisvas žmogus“. Plačiau...»

Pirmakursiai pakrikštyti!

2018 09 21
Rugsėjo 20 dieną susikaupę pirmakursiai atliko karinių pratybų užduotis, išpirko savo nuodėmes ir taip tapo pilnateisiais Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus bendruomenės nariais. Plačiau...»

Draugiškai, dalykiškai, jaukiai Paberžėje

2018 09 20
Rugsėjui įpusėjus pajėgas sujungė Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų ir Mechanikos skyriaus mokiniai ir mokytojai – mokyklos autobusu išvyko į Paberžę, kur gyveno, dirbo ir yra palaidotas Tėvas Stanislovas. Plačiau...»

Fotografija fotografams!

2018 09 14
Rugsėjo pradžioje fotografo specialybės pirmo kurso mokiniai dvi dienas lankėsi fotografijos muziejaus organizuotuose edukaciniuose užsiėmimuose Plačiau...»

Rudenėjančioje Palangoje

2018 09 14
Rugsėjo 13 dieną BH17/1 grupė kartu su vadove Andželika Sutkevičiene išvyko į laimėtą ekskursiją. Kadangi prizas buvo numatytas prie jūros, pasirinko lietuviškąjį Majamį – Palangą. Pasigrožėjo rudenėjančia gamta Botanikos sode, Plačiau...»

„Mados bulvaras“ parodoje „Tavo PIN kodas“

2018 09 10
Tradiciškai, jau antrus metus, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mados teatro studija „Mantilija“ (vad. Marija Alūzienė) organizuoja alternatyviosios mados šventę „Mados buvaras“. Šiemet šventė iš pėsčiųjų bulvaro persikėlė į Šiaulių arenos erdves - vaikų/ Plačiau...»

Dirbtuvės „Sužinok savo galimybes“

2018 09 07
Rugsėjo 6 d. Buitinių paslaugų skyriaus sporto klubo paslaugų darbuotojo ir higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės mokiniai, kartu su mokytojomis A. Abukaitiene ir R. Mockiene, dalyvavo integruotoje karjeros ugdymo ir anatomijos pamokoje, Plačiau...»

Popietė „Mokytojui, skatinusiam pažinti ir išmokti“

2018 09 06
Rugsėjo 6 d. Buitinių paslaugų skyriaus mokiniai dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Varsos“ filialo organizuotoje popietėje „Mokytojui, skatinusiam pažinti ir išmokti“. Buvo aktyviai išsakomi mokinių asmeniniai Plačiau...»

Mokslo ir žinių diena

2018 09 05
Mokslo ir žinių šventė Buitinių paslaugų skyriuje paminėta rugsėjo 3-ąją dieną. Puikus oras, daugybė šypsenų ir gražių palinkėjimų kupina šventė, kuri džiugino Buitinių paslaugų skyriaus mokinius, mokytojus ir visą bendruomenę. Plačiau...»
video_parastes.gif