Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Buitinių paslaugų skyrius

Vilniaus g. 27, 76279 Šiauliai
Tel. (8 41) 50 37 01
Faks. (8 41) 52 45 58
El. paštas buitininku.sk@sprc.lt
2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Šimtas Šiauliečių profesijų įamžinta šimtmečio Lietuvai!

2018 07 07


Liepos 6-ąją – Mindaugo karūnavimo dieną, Šiaulių miesto pėsčiųjų bulvare atidaryta fotografijų paroda „Šimtas profesijų. Šimtmečio Šiauliai“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Parodos sumanytojos ir autorės – Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus fotografo specialybės absolventės: Edita Aleksandravičienė, Irena Masandavičiūtė Armstead, Gabrielė Drevinskaitė ir Audronė Korsak. Fotografės aplankė šimtą skirtingų profesijų atstovų, juos fotografavo, apklausė, išskyrė būdingiausias tezes ir išeksponavo parodoje, sulaukusioje itin didelio šiauliečių dėmesio. (Socialinio tinklo paskyroje 100 galima apžiūrėti visas profesijas). Atidarymo metu autorės dalijosi įspūdžiais ir pikantiškomis detalėmis, nutikusiomis šio projekto metu. Nuotraukose įamžintos profesijos tradicinės (paštininkė, kirpėja, santechnikas) ir tokios, apie kurias kartais net nepagavojame esant: sakalininkas, popieriaus restauratorė, skrydžių vadovė ir t.t...
Atidaryme dalyvavo nuotraukose įamžinti parodos herojai, Šiaulių miesto bendruomenės „Fotografijos namai“ nariai bei fotografijos mokytojai. Praeivių, žiūrovų tarpe buvo girdėti nuomonė, jog apie kai kurias profesijas net netuokė esant Šiauliuose. Saulėta nuotaika ir parodos lankytojų gėlės nuskaidrinio nuotaikas visiems, švenčiantiems šią dvigubą ir svarbią mums visiems pilietinę šventę!
„Tai ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas. Net jei fotografija netaps pragyvenimo šaltiniu, ji vistiek išliks ir praturtins pastabumu, gilesniu ir platesniu pasaulio matymu“ (fotografas, profesijos mokytojas Rolandas Parafinavičius).

video_parastes.gif