Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Buitinių paslaugų skyrius

Vilniaus g. 27, 76279 Šiauliai
Tel. (8 41) 50 37 01
Faks. (8 41) 52 45 58
El. paštas buitininku.sk@sprc.lt
2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Lietuvių kalbos ir kompiuterinio raštingumo konkursas

2018 03 16


Kovo 15 d. vyko jau tradiciniu tapęs „Lietuvių kalbos ir kompiuterinio raštingumo“ konkursas Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniams. Varžėsi 11-12 klasių (3-4 gimn. kl.) mokiniai, kurie atliko dvi užduotis - rinko kompiuteriu diktuojamą lietuvišką tekstą ir rašė elektroninius laiškus draugams. Laiškų apimtis apie 60 žodžių. Juose turėjo reklamuoti mokyklos renginį ir pakviesti, įtikinti į jį atvykti draugus.
I-oji vieta atiteko Buitinių paslaugų skyriaus būsimai kirpėjai Kamilei Malakauskaitei (mokytoja A. Švedienė), II-oji vieta - Prekybos ir verslo skyriaus būsimai konditerei Kornelijai Barakauskaitei (mokytoja F. Klevinskienė), III-oji - Technologijų skyriaus būsimai sekretorei Danguolei Daukšaitei (mokytoja F. Klevinskienė)
Be lietuvių kalbos rašybos ir skyrybos, sakinių formulavimo, minties raiškos klaidų yra nemažai ir kompiuterinio raštingumo trūkumų. Neatitraukiamos naujų eilučių pradžios, nekeliami žodžiai pagal gramatines taisykles, vietoj ė kompiuteriu renkant įprasta spausti e (rašinyje kiekviena ė be taškelio yra atskira klaida). Pastebimas ir mažas stebuklas - jau dedami diakritiniai ženklai ant č, ž, š. „Taisyti savo raštą ir kalbą reikia nuo pradėti nuo savęs“ - taip mano susirinkę moksleiviai.
Konkursą organizavo lietuvių kalbos mokytojos N. Gelžinienė ir A. Švedienė, informacinių technologijų mokytoja A. Grajauskienė. Dėkojame skyriaus administracijai už parodytą rūpestį.

video_parastes.gif