Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Buitinių paslaugų skyrius

Vilniaus g. 27, 76279 Šiauliai
Tel. (8 41) 50 37 01
Faks. (8 41) 52 45 58
El. paštas buitininku.sk@sprc.lt
2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Žvakučių akcija 1521 organų donorui pagerbti

2017 10 22


Spalio 20 dieną jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvoje surengta žvakučių akcija, skirta spalio mėnesį Pasaulinei ir Europos organų donorystės dienai paminėti bei pagerbti organų donorus. Akciją organizavo Lietuvos Asociacija „Gyvastis“. Buitinių paslaugų skyriaus mokiniai kartu su socialine pedagoge Dalia Keriene prisidėjo prie šios akcijos ir uždegė žvakutes, išreikšdami pagarbą donorams už dovanotą gyvenimą ir tyliai pasimelsdami už tuos, kurių jau nebėra, bet kurių dėka gali gyventi pilnavertį gyvenimą. Ta proga skyriaus mokiniai paruošė ir stendą apie organų donorystę Lietuvoje ir turėjo galimybę pažiūrėti prancūzų režisierės Katell Quillévéré filmą „Dovanoju širdį“, kuris pasakoja jautrią netekties ir naujo gyvenimo pažado istoriją.
Šios akcijos tikslas – ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į itin aktualią ir opią organų donorystės problemą, bet ir pagerbti kiekvieno mirusio donoro atminimą ir padėkoti gyviesiems donorams. Deja, didžiajai daugumai donorų tiesiogiai padėkoti negalime, tačiau tie, kurie gyvena donorų ir jų artimųjų dėka, jų niekada nepamirš.
Tikimąsi, jog tokios akcijos kaip ši, paskatins žmones daugiau kalbėtis tarpusavyje su artimaisiais tokiomis temomis kaip organų donorystė ir išreikšti savo sutikimą ar atvirkščiai, nesutikimą po mirties paaukoti savo organus.
„Atiduok mano širdį tam, kurio širdis tebuvo nesibaigiančių skausmų šaltinis. Atiduok mano regėjimą žmogui, kuris nė karto nematė patekančios saulės,“ – rašoma „Donorystės himne“.

video_parastes.gif