Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Buitinių paslaugų skyrius

Vilniaus g. 27, 76279 Šiauliai
Tel. (8 41) 50 37 01
Faks. (8 41) 52 45 58
El. paštas buitininku.sk@sprc.lt
2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

„Polkos ir pyrago“ vakaronėje – daugiau nei trys šimtai dalyvių

2016 11 25


Buitinių paslaugų skyriuje lapkričio 23 dieną jau 22 kartą vyko tradicinė „Polkos ir pyrago“ vakaronė „Liaudies šokis derliaus šventėje“, kurią organizuoja socialinė pedagogė Dalia Kerienė.
Vakarone siekiama propaguoti lietuvių folklorinius papročius vaikų ir jaunimo tarpe, skatinti jų raišką ir kultūringą bendravimą laisvalaikiu. Jaunimui patraukli varžytuvių forma, o betarpiškas bendravimas pritraukia vis daugiau dalyvių.
Šiais metais varžėsi Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos, Rygos stiliaus ir mados profesinės mokyklos, Šiaulių profesinio rengimo centro mokytojų komanda, Tauragės r. Lauksargių pagrindinės mokyklos, Buitinių paslaugų skyriaus, Statybos skyriaus ir Mechanikos skyriaus bendrabučių komandos. Vertinimo komisija šiais metais buvo gausi ir kompetetinga - Ventos muzikos mokyklos folkloro ansamblio „Austėja“ vadovė Auksė Nainytė, Laukuvos Noberto Vėliaus gimnazijos mokinių folkloro ansamblio vadovė Olga Jogminienė, Upynos Stasio Girėno mokyklos mokinių folkloro ansamblio vadovė Ilona Raudonienė, Šilalės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių „Gers Smoks“ ir „Smuokiuka“ vadovė Irmina Kėblienė, Šilalės kultūros centro NVŠ „Etnokultūros dirbtuvės“ klubo vadovė Irmina Kėblienė, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos etnokultūros studijos vadovė Jovita Lubienė, Šiaulių r. kultūros centro ir Raudėnų jungtinio folkloro ansamblio „Gerviki“ vadovė Jovita Lubienė, Biržų „Saulės“ gimnazijos folkloro ansamblio „Saulala“ vadovė Nijolė Kaulinienė, Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos šokėjų būrelio vadovė Džiuljeta Ragauskienė.
Kiekviena komanda buvo paruošusi išradingą prisistatymą, iškepusį pyragą iš vaisių ir daržovių, padengusi derliaus pabaigtuvių stalą svečiams ir paruošusi 3 lietuvių liaudies šokius.
Visą vakarą vakaronės dalyviai mokėsi ir šoko lietuvių liaudies šokius. Buvo taip smagu šokti, susipažinti su naujais draugais, kad visi atsipalaidavo ir net užmiršo komisiją, kuri akylai stebėjo ir vertino kiekvieną pasirodymą. Vakaras neprailgo, buvo neįprastas, todėl labai įdomus.
Vakaronės dalyviai buvo apdovanoti prizais, kuriuos įsteigė organizatoriai ir rėmėjai: UAB „Verbūnų duona“, AB „Žemaitijos pienas“ Šiaulių skyrius, Gitanos ir Nerijaus Pažerauskų šeima, Šiaulių PRC mados teatro studija.
„Skaniausias pyragas“ - Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos komanda, vadovė Dalia Rimkevičienė.
„Vaišingiausias stalas“ – Tauragės r. Lauksargių pagrindinės mokyklos komanda, vadovės Ona Jasevičienė ir Regina Mikaitienė.
„Geriausi šokėjai“ - Šiaulių PRC mokytojų komanda, vadovė Rasa Mockienė.
„Linksmiausias kolektyvas“ - Rygos stiliaus ir mados profesinė mokykla, vadovė Žermena Hohlačova.
„Dainingiausias kolektyvas“ - Statybos skyriaus komanda, vadovė Eglė Remeikienė.
„Išradingiausias kolektyvas“ - Technologų skyriaus bendrabučio komanda, vadovės Zita Volodkienė ir Vida Jackuvienė.
„Draugiškiausias kolektyvas“ - Mechanikos skyriaus bendrabučio komanda, vadovas Alvidas Kantauskas.
2016 metų šauniausia komanda – Buitinių paslaugų skyriaus bendrabučio komanda, vadovė Rūta Balčiūnienė. Komanda išsaugojo pereinamąją tradicinę lėkštę.
Vakaronės dalyviams visą vakarą grojo jungtinės folkloro pajėgos „Šiauliai United“, vadovas Arūnas Stankus.

Daugiau nuotraukų mokyklos facebook paskyroje Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyrius

video_parastes.gif