Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Buitinių paslaugų skyrius

Vilniaus g. 27, 76279 Šiauliai
Tel. (8 41) 50 37 01
Faks. (8 41) 52 45 58
El. paštas buitininku.sk@sprc.lt
2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

Integruota biologijos ir ugdymo karjerai pamoka

2016 11 23


Lapkričio 22 d. Buitinių paslaugų skyriuje vyko integruota biologijos ir ugdymo karjerai pamoka, kurioje dalyvavę mokiniai klausėsi Klaipėdos teritorinės muitinės Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus Šiauliuose vyriausiosios inspektorės Virginijos Šidlauskienės pasakojimo apie Lietuvos muitinės veiklą – kas yra muitinė, kuo ji svarbi kaip valstybinė institucija, kokios yra pagrindinės muitinės funkcijos, kas tai yra kontrabanda prekiaujant CITES egzemplioriais ir kokią žalą tai daro gyvajai gamtai.
V. Šidlauskienės žodžiais, Lietuvos Respublikos muitinė – valstybės institucija, prižiūrinti tarptautinę prekybą ir yra gana nemažą struktūrą turinti institucija, kurios veikla yra griežtai reglamentuota įstatymų ir nuolatos besikeičiančių teisės aktų, o muitininkų darbas reikalauja ypatingo psichologinio pasirengimo ir ištvermės.
Muitinės vyriausioji inspektorė papasakojo, kaip muitinė prisideda prie laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos, kaip kontroliuoja jų prekybą ir prisideda prie šios rūšies kontrabandos stabdymo, supažindino mokinius su augalų ir gyvūnų rūšių apsauga, CITES konvencija, kuri yra priimta Lietuvoje nuo 2001 m. ir įsigaliojo 2002 m. kovo 9 d. ir reglamentuoja Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinę prekybą ne tik mūsų šalyje, bet ir beveik 200 pasaulio valstybių, kurios prisijungė prie šitos konvencijos įgyyendinimo. Šio susitikimo metu taip pat buvo peržiūrėtas filmas apie CITES konvencijos įgyvendinimą, kontrabandos gyvūnais ir augalais atvejus, mokiniams buvo išdalinti informaciniai lankstinukai.
Specialistė pristatė muitinės sulaikytus CITES eksponatus: krokodilų iškamšas, kriaukles, vėžlio kiautą, gyvatės odos diržą, kašaloto dantį, kitus retai matomus dalykus bei atsakė į mokiniams kilusius klausimus. Jauniems žmonėms dar kartą priminta, kad Raudonoji knyga – tai ne tik retų ir nykstančių rūšių sąrašai, bet ir teisinis dokumentas, kuriuo remiantis šalyje organizuojama šių rūšių apsauga.
Muitinės specialistės vizitą skyriuje padėjo organizuoti pasirenkamo dalyko „Karjeros planavimas“ profesijos mokytoja Asta Abukaitienė kartu su biologijos mokytoja Rasa Mockiene.
Esame dėkingi Klaipėdos teritorinės muitinės Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus Šiauliuose vyriausiajai inspektorei Virginijai Šidlauskienei, kuri suteikė aktualią informaciją, paskatino mokinius gilinti ne tik biologijos žinias, bet ir išmokti mokytis kitaip bei ugdyti svarbias asmenines kompetencijas.

video_parastes.gif