Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Buitinių paslaugų skyrius

Vilniaus g. 27, 76279 Šiauliai
Tel. (8 41) 50 37 01
Faks. (8 41) 52 45 58
El. paštas buitininku.sk@sprc.lt
2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

Svečiai iš Rygos stiliaus ir mados profesinės mokyklos

2016 11 14


Jau antrą savaitę mokykloje svečiuojasi penkios siuvėjo specialybės mokinės ir profesijos mokytoja iš Rygos stiliaus ir mados profesinės mokyklos. Svečiai susipažįsta su mokykla, bendrauja su mokytojais, dalyvauja atvirose pamokose ir aplanko Vilnių.
Lapkričio 10 dieną vyko atviras integruotas siuvimo medžiagų, technologijos ir praktinio mokymo užsiėmimas „Netradicinės lininio audinio apdorojimo technologijos“, kurį vedė profesijos mokytojos Meilutė Jarašūnienė, Elvyra Nemeikštienė ir Laimutė Dimšienė. Užsiėmime dalyvavo siuvėjo specialybės mokinės, svečiai iš Latvijos ir mokines atlydėjusi profesijos mokytoja Žermena Hohlačova. Užsiėmimo metu buvo pademonstruota Laimutės Dimšienės sukurta lininių suknelių kolekcija „Mandalos“, parodytas filmukas apie lino kelią nuo augalo iki audinio, supažindinta su lininių audinių privalumais ir trūkumais, išbandyta netradicinė lininio audinio apdorojimo technologija „Šenilas“.
Lapkričio 11 dieną Rygos stiliaus ir mados profesinės mokyklos profesijos mokytoja Žermena Hohlačova siuvėjo specialybės mokytojoms vedė seminarą tema „Moteriško petinio drabužio bazinio brėžinio sudarymas, naudojant vieningą konstravimo metodiką“. Mokytoja supažindino su jų mokykloje naudojama konstravimo metodika. Seminaro metu buvo išmatuota figūra, nubraižytas brėžinys, diskutuota apie pas mus ir juos naudojamų konstravimo metodikų privalumus ir trūkumus. Buitinių paslaugų skyriaus mokytojos dėkingos už pasidalintą informaciją.
Lapkričio 12 dieną svečiams iš Latvijos buvo suorganizuota ekskursija į Vilnių. Kartu vyko Buitinių paslaugų skyriaus siuvėjo specialybės mokiniai ir profesijos mokytojos Elvyra Nemeikštienė ir Meilutė Jarašūnienė. Taikomosios dailės muziejuje buvo aplankyta Aleksandro Vasiljevo vakarinių suknelių paroda „Trys mados šimtmečiai“ ir „Kvietimas į pokylį“. Susipažinta su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija, išlikusiais autentiškais elementais, pasigrožėta ant kalno stovinčia Gedimino pilimi, Vilniaus senamiesčiu. Meno galerijoje „Arka“ apžiūrėta juvelyrikos ir meninio stiklo paroda „Šviesos brangakmeniai“. Namo visi sugrįžo pavargę, bet kupini įspūdžių. Mokinės iš Latvijos juokavo, kad vasarą su draugais būtinai aplankys Vilnių.

video_parastes.gif